Edit

درباره ما

جراح – دندانپزشک زیبایی ایمپلنتولوژیست ایمپلنت دندان در دسترس همگان در مطب دندانپزشکی تخصصی کاشت ایمپلنت دندان ما درمان ایمپلنت را با ویژگی های زیر خواهید داشت : تاکید بر انجام خدمات بدون درد تاکید برخالی نماندن جلوی دهان و حفظ لبخند شما در طی مراحل ایمپلنت امکان کشیدن و کاشت همزمان ایمپلنت بدون جراحی انجام کار برای شما در راس ساعت تعیین شده قیمت های صفر تا صد از ابتدا شفاف کل کار ایمپلنت در سه جلسه

با ما تماس بگیرید

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

 • خانه
 • -
 • مرکز مجهز دندانپزشکی
 • -
 • هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟
 هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

قیمت و هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟ سوال رایجی که در بحث کاشت ایمپلنت دندان ، ذهن خیلی از شما عزیزان را به خود درگیر کرده است. توجه داشته باشید شفافیت در تمامی قیمت ها یکی از استراتژی های مطب تخصصی دکتر هاشمی است و در این مقاله به صورت کامل ، هزینه های ایمپلنت دندان و عوامل تاثیر گذار در این فرایند را شرح خواهیم داد.

 

ایمپلنت چیست؟

برای یکبارم که شده ، حتما کلمه ایمپلنت و کاشت دندان به گوشتان خوده است. زمانی که دندان های طبیعی به دلایل مختلف از دست می روند ، ایمپلنت ها مناسب ترین گزینه برای جایگزینی آنها هستند. در واقع ایمپلنت دندان مطابق آنچه که در شکل می بینید ، پایه فلزی از جنس تیتانیوم است که به صورت میله ای باریک در فک قرار می گیرد و جای ریشه دندان از دست رفته را پر می کند ; کاشت دندان به روش ایمپلنت به حدی کاربردی است که مورد استقبال خیلی از افراد قرار گرفته است. البته در شرایطی کاشت ایمپلنت دندان انچام خواهد شد که برای قرار گیری پایه ها ، تراکم استخوان فک کافی باشد; در غبر این صورت ابتدا پزشک متخصص کاشت ایمپلنت ، با روشی که اصطلاحا به « پیوند استخوان » و یا « بازسازی استخوان تحلیل رفته » معروف  است ، تراکم آن را به حد مطلوب می رساند و سپس پایه ها را برای کاشت دندان قرار می دهد.

ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان

خب دوستان رسیدیم به اصل مطلب ; از همین اول بگم که شما قبل از انجام هر کاری باید توسط پزشک متخصص معاینه شوید و در صورت لزوم عمل کاشت دندان یا همان ایمپلنت را انجام دهید. قیمت ایمپلنت دندان و تمامی هزینه های مربوط به آن در کلینیک ها و مراکز درمانی متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. بدیهی است که هزینه ایمپلنت دندان نسبت به سایر روش های دندانپزشکی بالاتر است چرا که در فرایند کاشت دندان ، پایه ها و مواد مصنوعی به کار می روند و با توجه به وارداتی بودن آنها ، قیمت آنها بر اساس دلار تغییر می کند.

 

عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت

هزینه ایمپلنت دندان وابسته به عوامل زیادی است که به چند مورد از مهم ترین های آن اشاره می کنیم. توصیه میکنم به این بخش از مقاله توجه زیادی داشته باشید.

 

کیفیت جنس و قطعات ایمپلنت

بدون شک مهم ترین عاملی که تعیین هزینه ایمپلنت دندان موثر است ، کیفیت موادی است که در تهیه و تولید این قطعات استفاده می شود. کمپانی های بزرگ و شناخته شده ، همیشه سعی و تلاش خود را به کار می گیرند تا در تولید قطعات برای کاشت دندان ، از بهترین مواد مصرفی استفاده کنند که سازگاری بالایی با بدن داشته باشند. همین عامل سبب بالا رفتن قیمت ایمپلنت دندان می شود اما خب در عوض نگرانی های بیمار را کاهش می دهد و از طرف دیگر کمک بیشتری به پزشک متخصص می کند.

 

کشور سازنده

کشور تولید کننده ایمپلنت از دیگر عواملی است که روی مسئله قیمت تاثیر گذار است. جالبه که بدونید اولین بار کشور سوئیس بود که از ایمپلنت رونمایی کرد. همچنین از دیگر کشور های معتبر در زمینه تولید قطعات ایمپلنت دندان ، می توان به آمریکا ، آلمان ، فرانسه و کره اشاره کرد. در ایران خودمون هم ایمپلنت ها در انواع مختلفی تولید می شوند. مسلما پایه های ایمپلنت که از خارج کشور و به خصوص کمپانی های بزرگ به کشور وارد می شوند ، قیمت بالاتری دارند.

 

برند تولید کننده ایمپلنت

کاشت ایمپلنت دندان روش درمانی موفقیت آمیزی بوده که استقبال خوبی از آن شده است. برند های تولید کننده رقابت تنگاتنگی با یکدیگر در تولید ایمپلنت دندان دارند و از نظر اعتبار و کیفیت محصولات با هم تفاوت دارند. در ادامه شما بیشتر با انواع قطعات ایمپلنت و قیمت و هزینه های آن آشنا خواهید شد.

 

پزشک معالج

عامل تاثیر گذاری دیگر در هزینه ایمپلنت دندان ، کاشت ایمپلنت دندان توسط پزشک متخصص است. ابنکه کار کاشت پایه های ایمپلنت را یک دندانپزشک متخصص و حرفه ای انجام دهد ، با کار دندانپزشک معمولی و کم تجربه تفاوت زیادی دارد. متاسفانه در برخی از موارد ، فرد بیمار هزینه زیادی را برای خرید قطعات تقبل می کند اما پزشک مربوطه از تجربه کمی برخوردار است و ممکن است شمار را به نتیجه دلخواهتان نرساند. دکتر سید احمد رضا هاشمی ، جراح – دندانپرشک زیبایی ایمپلونتولوژیست ، رضایت فرد بیمار را هدف کاری خود می داند و دارای مدال و مدرک فلوشیب و مسترشیب از ICOI آمریکاست. برای اطلاعات بیشتر از سوابق کاری دکتر و دیدن تمامی گواهینامه ها ، روی لینک کلیک کنید.

 

با همه این ها ، باز هم ممکن است عوامل دیگری در تعیین هزینه ایمپلنت دندان تاثیر گذار باشند ; مثلا تعداد ایمپلنت های مورد نیاز شما که هر چه تعداد پایه های ایمپلنت بیشتر باشد ، طبیعتنا قیمت نهایی بالاتر خواهد رفت. همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد ، کاشت ایمپلنت دندان در شرایطی امکان پذیر است که تراکم استخوان فک کافی باشد در غیر این صورت پزشک متخصص ، پیوند استخوان را انجام خواهد داد که هزینه ایمپلنت را بالاتر می برد. حتی اگر فرد بیمار نیاز به جراحی سینوس فک نیاز داشته باشد ، باید هزینه بیشتری را برای کاشت دندان بپردازد.

عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت دندان

 

قیمت و هزینه ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۰

ضمن قدردانی از شما عزیزانی که تا اینجای مقاله با ما همراه بودید. در ادامه به صورت شفاف تمامی قیمت های ایمپلنت را که در تیر ۱۴۰۰ به روز رسانی شده اند را شرح خواهیم داد. افتخار می کنیم که با ارائه با کیفیت ترین قطعات ایمپلنت ، خیال شما را برای سال های طولانی راحت می کنیم. در مطب تخصصی دکتر سید احمد رضا هاشمی ، هزینه ایمپلنت دندان در سه گروه تاپ لول ( Top level ) ، متداول و اقتصادی تقسیم بندی می شود. شاید خیلی از افراد بیمار از هزینه کاشت دندان نگران هستند و به دلیل مسائل مالی اقدام به این کار نمی کنند ; همانطور که گفته شد عوامل زیادی بر قیمت و هزینه ایمپلنت دندان موثر است و بهترین کار این است با مراجعه به مطب ، چت واتساپ و یا تماس مستقیم با خود دکتر هاشمی ، مشاوره رایگان دریافت کنید و اصلا نگران قیمت و هزینه های جانبی نباشید چرا که مطب تخصصی دکتر ، تخفیف ویژه ای را برای کاشت دندان ها لحاظ کرده تا شما راحت تر ایمپلنت ها را جایگزین دندان های از دست رفته خود کنید. همچنین طرح اقساطی برای شما در نظر گرفته شده که طی ۲ تا ۳ مرحله باید کل هزینه را پرداخت کنید و فرایند درمان را خیلی خیلی راحت کرده است. در ادامه انواع قطعات با برند های متفاوت در لیست قیمت ایمپلنت دندان تیر ۱۴۰۰ برای شما آورده شده است.

 

ایمپلنت های گروه اقتصادی

هزینه ایمپلنت دندان در گروه اقتصادی بسیار مقرون به صرفه تر از دو نوع دیگر است و در حد خود کیفیت مطلوبی دارند. برای افرادی که توانایی مالی کمی دارند و نیاز به درمان دارند ، بهترین انتخاب می تواند باشد. شاید فکر کنید که با توجه به قیمت ایمپلنت دندان در این گروه ، قطعات از کیفیت پایینی برخوردارند اما اصلا اینجوری نیست ; چرا که تمامی کمپانی های تولید کننده پایه های ایمپلنت تمامی سعی و تلاش خود را به کار می گیرند تا ایمپلنت های تولیدی خود از کیفیت خوبی برخوردار باشند و با بدن سازگاری داشته باشند. از ایمپلنت های معروف و شناخته شده این گروه می توان به ایمپلنت های Any one ، لونا ( luna ) و اوی دنتس اشاره کرد ; این نوع از ایمپلنت ها  بیشتر توسط کشور کره تولید می شوند. در ادامه شما هزینه ایمپلنت دندان در گروه اقتصادی را مشاهده خواهید کرد:

قیمت ایمپلنت دندان

 

قیمت ایمپلنت دندان

 

 

 

ایمپلنت های گروه متداول

این نوع قطعات ایمپلنت از نوع ایمپلنت های درجه دو کشور های آلمان و سوئیس با سابقه بالای ده سال در بازار ایمپلنت هستند. استفاده از این نوع ایمپلنت ها بسیار رایج است و قیمت های متعادلی دارند. اگر که شما به دنبال ایمپلنت های با کیفیت و مرغوب هستید که قیمت مقرون به صرفه ای داشته باشند ، این گروه از ایمپلنت ها برای شما مناسب ترین گزینه است. ایمپلنت های گروه متداول که عمدتا برای حذف اسید شویی ها و آماده سازی خاص سطح آن به کار می روند ، در دو گروه تقسیم بندی می شوند:

 1. ایمپلنت SIC محصولی از کشور های آلمان و سوئیس
 2. ایمپلنت IHDE کشور سوئیس

 

 

 

هزینه ایمپلنت دندان برای گروه تاپ لول ۲ : ۲۶۴ میلیون

 

قیمت ایمپلنت برای گروه تاپ لول ۲ : ۱۱۵ میلیون

 

هزینه ایمپلنت دندان برای گروه تاپ لول ۲ : ۱۳۸ میلیون

 

ایمپلنت های گروه Top level

این نوع از ایمپلنت ها از بالاترین کیفیت برخوردارند و کشور های مطرح و شناخته شده تولید کننده آنها هستند. طبیعتنا هزینه ایمپلنت دندان برای گروه Top level بالاست و دلیلش هم واضح است. اگر به دنبال قطعات ایمپلنتی هستید که بیشترین سازگاری را با بدن شما داشته باشند و برند های مطرح آلمانی و سوئیسی تولید کننده آنها باشند ، ایمپلنت های تاپ لول نیاز شما را به بهترین شکل ممکن فراهم می کنند. توجه داشته باشید این نوع از ایمپلنت ها در سه گروه دسته بندی می شوند :

 

ایمپلنت Top level 1 :

پیشنهاد اول ما به کسانی که مسئله قیمت و هزینه کاشت دندان برایشان اهمیتی ندارد و فقط به دنبال کیفیت عالی و برند جهانی معتبر هستند. کسانی که دیابتی اند و دخانیات به خصوص سیگار مصرف می کنند ، این نوع قطعات ایمپلنت گزینه مناسبی است . از ویژگی فوق العاده گروه Top level 1 باید بهتون بگم که با کمک فناوری های پیشرفته ، روی سطح ایمپلنت ها به گونه ای شده که هنگام قرار دادن پایه ها در فک ، اتصال آنها با استخوان فک در کوتاه ترین زمان ممکن صورت می گیرد و زمان جوش خوردن خیلی خیلی کم می شود. از طرف دیگر پس از اتصال ، به سختی از استخوان جدا می شود و به طبع ماندگاری بالایی در سال های آینده خواهد داشت. از ایمپلنت های مطرح آن می توان به ایمپلنت SPI INICEL سوئیس  ( آخرین دستاورد مرکز تحقیقاتی در سوئیس که در سال ۲۰۱۵ از آن رونمایی شد و امکان روکش در استخوان سالم را فراهم می کرد.) ، ایمپلنت Iti Roxalic Active سوئیس اشاره کرد.

 

قیمت ایمپلنت دندان

 

هزینه ایمپلنت دندان برای گروه اقتصادی : ۶۲ میلیون

 

قیمت ایمپلنت برای گروه اقتصادی : ۷۴ میلیون و ۴۰۰

قیمت ایمپلنت دندان

 

ایمپلنت Top level 2 :

این گروه از ایمپلنت ها در حوضه کاشت دندان از شناخته شده ترین ها به حساب می آیند که دو کمپانی بزرگ تامن مدیکال ( Thommen medical ) و اشترومن ( straumann ) تولید کننده آنها هستند. هزینه ایمپلنت دندان آنها کمی نسبت به تاپ لول های ۱ پایین تر است ولی از لحاظ کیفیت فوق العاده ند. از ایمپلنت های معروف آن می توان به ایمپلنت spi و Iti Roxalid ( آی تی آی روکسالید ) اشاره کرد هر دو سوئیسی هستند که حدود سی سال در بازار فعالیت دارند.

هزینه ایمپلنت برای گروه تاپ لول 3 : 95 میلیون

 

هزینه ایمپلنت برای گروه تاپ لول ۳ : ۱۱۴ میلیون

 

قیمت ایمپلنت دندان
از گروه تاپ لول ۳ : ۲۱۲ میلیون تومان

 

ایمپلنت Top level 3 :

و اما ایمپلنت های تاپ لول ۲ که به همراه نوع قبلی سالهاست  در بازار حضور دارند و استفاده از آنها بسیار رایج است. قدرت اتصال آنها به استخوان بالاست و گزینه مناسبی  برای کسانی هستند که مسئله قیمت و هزینه ایمپلنت دندان برای آنها اهمیت دارد.  از معروف ترین ایمپلنت های این گروه می توان به INTRALOK کشور آمریکا و ایمپلنت آی تی آی اشترومن اشاره کرد.

 

قیمت ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت برای گروه تاپ لول ۱ : ۱۴۵ میلیون

 

هزینه ایمپلنت برای گروه تاپ لول ۱ : ۱۷۴ میلیون
هزینه ایمپلنت دندان
هزینه ایمپلنت برای گروه تاپ لول ۱ : ۲۹۴ میلیون

 

کاشت ایمپلنت دندان به شکل اقساطی

خب دوستان با هم تمامی قیمت ها و هزینه های ایمپلنت را مشاهده کردیم. شما میتونین برای کسب اطلاعات بیشتر و توضیحات تکمیلی هر یک از انواع ایمپلنت ها و قیمت هر کدام ، به وبسایت رسمی آنها مراجعه کنید و تمامی لیست قیمت ها را مشاهده کنید. البته ارائه این قیمت ها صرفا برای آگاهی بیشتر شماست و قیمت نهایی کاشت دندان به عوامل زیادی وابسته است. از این رو افراد بیمار این استرس را دارند که هزینه درمانشان چیزی بیش از توان مالیشان شود. اصلا لازم نیست نگران باشید ; در مطب تخصصی دکتر سید احمد رضا هاشمی راحتی و رضایت فرد بیمار بیش از هر چیزی اهمیت دارد و طرح ایمپلنت اقساطی را برای افراد کم توان فراهم شده تا پرداخت هزینه ایمپلنت درمان در دو الی سه مرحله انجام شود. دیگه چی از این بهتر که برای دندان های از دست رفته خود ، بهترین جایگزین را به کار ببرید و با زیبایی هر چه تمام بخندید و لذت ببرید. برای اطلاعات بیشتر از ایمپلنت دندان اقساطی ، شما می توانید با شماره مطب یعنی ۲۲۲۲۵۲۵۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید یا اینکه به صورت مستقیم در چت واتساپ سوالات خود را با خود دکتر هاشمی مطرح کنید. خوشحال میشیم صدای پذیرای صدای گرم شما باشیم.

 

چرا هزینه ایمپلنت دندان در افراد بیمار متفاوت است؟

شرایط درمانی تمامی افراد بیمار با هم تفاوت دارد و بسته به عوامل زیادی است. در حین کاشت دندان ممکن است هزینه های جانبی دیگر بر مبلغ ایمپلنت اضافه شوند که در حین معاینه به شما گفته خواهد شد. به طور مثال یکی از این هزینه ها ، بازسازی استخوان تحلیل رفته است ; از آنجا که پایه های فلزی ایمپلنت در استخوان فک قرار می گیرند ، باید استخوان ها تراکم لازم را برای اتصال به این پایه ها داشته باشند در غیر این صورت باید عمل پیوند استخوان فک انجام شود. بازسازی کامل دو فک بسته به دندانی که جایگزین میشه و مقدار هزینه برای بیماران مختلف متفاوت است. قیمت بازسازی احتمالی استخوان از نظر ماندگاری ایمپلنت و بازسازی احتمالی لثه ها خصوصا در نواحی جلوی دهان و لبخند در صورت نیاز جداگانه ست و بر مبنای عکس اسکن cbct برآورد و در همان جلسه اول ویزیت به شما اعلام می شود. حتی جای دندان ها برای ایمپلنت در قیمت و هزینه تاثیر گذار است ; برای مثال ایمپلنت دندان جلو ; به طور کلی جراحی دندان های جلویی هزینه بیشتری نسبت به دندان های دیگر دارد ; چرا که این دندان ها در زیبایی و طرح لبخند شما نقش اصلی را دارند و کاشت دندان به روش ایمپلنت برای این دندان ها از اهمیت بیشتری برخوردار است.

 

هزینه ایمپلنت دندان

 

مزایای ایمپلنت دندان

اگر بگوییم کاشت ایمپلنت دندان بهترین و مهم ترین راه برای جایگزینی دندان های از دست رفته است ، بیراه نگفته ایم ; در واقع ویژگی ها و مزایای زیاد روش درمانی کاشت دندان به روش ایمپلنت باعث شده تا با اختلاف نسبت به روش های سنتی دیگر ، در صدر محبوب ترین روش های درمانی برای کاشت دندان قرار گیرد. متاسفانه نداشتن یک یا تعداد زیادی از دندان های طبیعی ، خیلی از افراد را با سختی و نگرانی بزرگ مواجه کرده است. روش فوق العاده ایمپلنت دندان کار را خیلی خیلی راحت کرده و پایه ها و سایر قطعات آن به گونه ای طراحی شده اند که هم ظاهری شبیه به دندان طبیعی داشته باشند و هم از یه طرف با قرار گرفتن در استخوان فک عملکرد مطلوبی داشته باشند. حال در ادامه به معرفی چند مورد از مهم ترین مزایای ایمپلنت دندان می پردازیم که واقعا ارزش هزینه کردن را دارد:

 • اول از همه شما با پرداخت هزینه ایمپلنت دندان و کاشت دندان ها ، از لحاظ ظاهری بسیار راضی خواهید بود چرا که دندان ها نقش مهمی در زیبایی ظاهر افراد دارند.
 • ایمپلنت ها ظاهری شبیه به دندان های طبیعی دارند و از لحاظ عملکرد فوق العاده ند و به خوبی نقش خود را ایفا می کنند.
 • دوام و ماندگاری بالای پایه های ایمپلنتی اصلا با روش های دیگر قابل مقایسه نیست و برای سال ها شما را راحت خواهد کرد به گونه ای که اگر از این روش کاشت دندان به خوبی مراقبت شود ، تا مادام العمر همراه شما خواهد بود.
 • یکی دیگر مزایای ایمپلنت ، غذا خوردن به راحتی است و افرادی که به جای استفاده از دندان های مصنوعی اقدام به کاشت دندان می کنند ، خیلی راحت تر غذا می خورند.
 • حتما در اطرافیان خود دیده اید کسانی که تعداد زیادی از دندان های خود را از دست داده اند و یا از دندان های مصنوعی استفاده می کنند ، تکلم آنها کمی مشکل دارد. اما با انجام ایمپلنت دندان این دسته از افراد مشکلی در ادای کلمات نخواهند داشت.
 • از آنجا در روش کاشت دندان به روش ایمپلنت پایه های فلزی از جنس تیتانیوم در استخوان فک قرار می گیرند ، به خوبی در جای خود محکم می شوند و به هیچ وجه از دهان خارج می شوند.

 

معایب ایمپلنت دندان

همانطور که با هم دیدیم ایمپلنت دندان ویژگی های خیلی زیادی دارد و واقعا ارزش هزینه کردن را دارد. این روش کاشت دندان با وجود این همه ویژگی مثبت ، چند تا عیب جزئی دارد که خیلی خطرناک نیستند و بازهم انتخاب اول ما برای جایگزینی دندان های از دست رفته ایمپلنت دندان است. حال به معرفی این چند مورد می پردازیم:

 • از آنجا که پایه های فلزی ایمپلنت در استخوان ها جا می گیرند ، ممکن است که آن ناحیه دچار عفونت شود که البته احتمالی است.
 • یکی دیگر از عیب های جزئی ایمپلنت دندان ، لق شدن دندان های به شکل مختصر است که خیلی نگران کننده نیست و حدود سه تا یه ماه بعد از کاشت دندان انفاق می افتد.
 • شکسته شدن ایمپلنت می تواند از دیگر عیوب ایمپلنت ها باشد که خیلی کم این اتفاق می افتد و لازم نیست نگران باشید. همچنین برای اطلاعات بیشتر شما میتونید مقاله         « شکست ایمپلنت » را مطالعه کنید.
 • روش درمانی ایمپلنت دندان هیچ گونه عارضه جانبی خطرناکی را برای شما نخواهد داشت اما در بعضی از مواقع ممکن در ناحیه استخوان فک ، تورم و کبودی دیده شود که خیلی چیز مهمی نیست و به زودی بر طرف می شود.
 • برای افرادی که توانایی مالی کمی دارند ، شاید هزینه ایمپلنت دندان یکی از معایب این روش درمانی باشد و کاملا منطقی است اما خب واقعا ارزش هزینه کردن را دارد; بعدشم عوامل زیادی در قیمت کاشت دندان وجود دارند که سبب کاهش هزینه نهایی خواهند شد.

 

 

دلیل گران بودن هزینه کاشت دندان

ایمپلنت دندان یکی از شاخه های درمانی پر هزینه است که قیمت نسبتا بالای آن به چندین عامل وابسته است ; مهم ترین عامل کیفیت و برند تولید کننده قطعات است که همینطور که در لیست قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۰ مشاهده کردیم ، کشور های مطرح آلمان و سوئیس با کیفیت ترین محصولات را به بازار جهانی عرضه می کنند و طبیعتا هزینه کاشت دندان بالا خواهد بود. از طرف دیگر سابقه کاری پزشک متخصص کاشت دندان در هزینه ایمپلنت تاثیر گذار است و اینکه تا چه حد در کار خود حرفه ای است. از دیگر عواملی که هزینه ایمپلنت دندان را بالا برده ، وارداتی بودن قطعات و تجهیزات است که قیمت آنها با نوسانات ارز تغییر می کند. اگر همین الان قصد دارید با ایمپلنت تا آخر عمر زیبایی و عملکرد دندان های خود را بیمه کنید و از هزینه ایمپلنت نگران هستید ، در ادامه با ما همراه باشید تا روش های کاهش هزینه ایمپلنت دندان را به شما معرفی کنیم.

 

ایمپلنت ارزان

تا صحبت از ارزانی یه چیز می شود ، یه دیدگاه غلط وجود دارد که هیچ ارزانی بی حکمت نیست و از طرف دیگر خیلی از افراد تصور می کنند هر چیزی که گران است ، کیفیت بالایی دارد که اینم دیگاهی کاملا اشتباه است و این دو نظر در زمینه کاشت ایمپلنت دندان هم وجود دارند. در لیست قیمت ایمپلنت دندان دیدیم که تنوع بسیار بالاست و انتخاب برند ایمپلنتی که مناسب کار شما باشد ، نیازمند داشتن اطلاعات بالایی است. ایمپلنت ارزان و پایین بودن قیمت کاشت دندان برای خیلی از افراد در اولویت اول است که با کمی دقت می توانند بهترین جایگزین را برای دندان های از دست رفته قرار دهند. حتما این سوال براتون پیش اومده که از کجا بفهمیم کدام ایمپلنت برای ما مناسب است که اولا ارزان باشد و ثانیا کیفیت نسبتا خوبی داشته باشد؟

ایمپلنت های گروه اقتصادی که در بالاتر معرفی شد ، همان ایمپلنت های ارزان هستند که بیشتر توسط کشور کره ای تولید می شوند و هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ کیفیت کاملا راضی کننده هستند. در این حوضه کاری متاسفانه برخی از افراد سودجو از نا آگاهی مردم سوء استفاده می کنند و قطعات ایمپلنت را با کیفیت پایین به شکل ارزان عرضه می کنند که بعدها مشکل ساز خواهد شد که نباید گول آنها را بخورید. برای شروع کار پیشنهاد میکنم به شکل حضوری به مطب دکتر هاشمی مراجعه کنید و اگر برایتان مقدور نیست ، با شماره های مطب یعنی ۰۲۱۲۲۲۲۵۲۵۱ و ۰۹۱۲۲۵۸۵۳۶۶ تماس بگیرید یا در چت واتساپ با خود دکتر ارتباط داشته باشید تا با توجه به شرایطی که دارید ، بهترین برنامه ریزی درمانی را به شما ارائه دهد.

 

ایمپلنت ارزان

 

بهترین برند ایمپلنت کدام است؟

خیلی از دوستان از ما سوال می کنند که چه برندی در تولید قطعات ایمپلنت سرآمد همه است ؟ چرا که فرد بیمار هزینه بالای ایمپلنت دندان را می پردازد و انتظار یک جنس خوب با برند معتبر را دارد. خب خیلی دقیق نمی توان به این سوال پاسخ داد اما با توجه به آمار ها و نظرات مثبت افراد بیمار و به خصوص پزشکان ، برند های سوئیسی حرف اول در کیفیت می زنند چرا که سوئیس اولین کشوری بود که از ایمپلنت ها رونمایی کرد. البته این در حالت کلی است و تولیدات کمپانی های بزرگ در سطح گسترده ای است و درجه بندی های مختلفی دارد; مثلا ایملنت درجه ۱ آلمان به مراتب کیفیت بالاتری نسبت به ایمپلنت درجه ۳ سوئیس دارد. پس خیلی دقیق نمی توان پاسخ داد اما در این حد بدونید که کشور های سوئیس ، آلمان ، آمریکا ، فرانسه و کره ، پنج کشور برتر تولید کننده پایه های ایمپلنت هستند. همچنین باید بگم که پزشک متخصص در این زمینه بهترین تصمیم را می گیرد.

مراحل کاشت ایمپلنت دندان

برای کاشت دندان به روش ایمپلنت عمل جراحی انجام می شود و طی چند مرحله جداگانه صورت می گیرد. فقط توصیه می شود که انجام تمامی این مراحل کاشت دندان تنها زیر نظر پزشک متخصص باید انجام شود در غیر این صورت دردساز خواهد بود. حال اگر موافقید تک تک مراحل ایمپلنت را به صورت کامل توضیح دهیم:

 1. در اولین مرحله کاشت ایمپلنت دندان بی حسی انجام می شود ; برای این کار پزشک متخصص ایمپلنت با استفاده از دارو های بی حسی ، ناحیه فک را کاملا بی حس می کند. از آنجا که در فرایند ایمپلنت دندان بافت ها برش داده می شوند ، پس ضروری است حتما بی حسی انجام شود تا بیمار احساس راحتی کند.
 2. پس از مدت زمانی مشخص که ناحیه مورد نظر به طور کامل بی حس شد ، نوبت به برش لثه می رسد; همانطور که گفته شد ایمپلنت ها پایه های فلزی هستند که باید با استخوان فک اتصال یابند و برش لثه هم برای رسیدن به استخوان فک انجام می شود. در این مرحله پزشک با چاقوی جراحی لثه را برش می دهد و دو زبانه آن را با ابزاری به نام اِلِویتور بالا می آورد تا استخوان را ببیند. استخوان فک برای قرار دادن پایه ها دو ویژگی باید داشته باشند : از تراکم کافی برخوردار باشند و همچنین صاف و مسطح باشند. در غیر این صورت ابتدا جراح شرایط استخوان ها را به حد مطلوب می رساند.
 3. در ادامه فرایند کاشت ایمپلنت دندان جایی از استخوان که قرار است پایه ایمپلنت در آن مستقر شود ، توسط پزشک علامت گذاری می شود. پس از بررسی های لازم ، عمل سوراخ کاری شروع می شود و پزشک ابتدا با کمک مته های کوچک استخوان را سوراخ می کند و در ادامه قطر مته ها را افزایش می دهد تا به اندازه مورد نظر پایه ها برسد.
 4. پس از آنکه عمل سوراخ کاری تا یه حد خاصی پیش رفت ، پزشک متخصص سوراخ ایجاد شده را از نظر جهت گیری مورد ارزیابی قرار می دهد و بررسی می کند که آیا برای قرار دادن پایه دقیق است یا اینکه دچار انحراف است.
 5. در مرحله بعدی باید طول سوراخی که در استخوان فک ایجاد شده با اندازه پایه ایمپلنت برابر باشد. تا به خوبی در آن جا بگیرد. نکته ای در این مرحله اهمیت دارد این است که نباید به حدی دریل کاری شود که مته دریل داغ شود و به سلول های استخوانی آسیب برساند که با این وجود در اتصال سلول ها و پایه ایمپلنت اختلال به وجود می آید.
 6. پزشک متخصص در این مرحله با ابزاری به نام قلاویز دورن سوراخ ایجاد شده را رزوه دار می کند ;  البته این رزوه دار کردن در شرایطی است که پایه ایمپلنت رزوه دار نباشد. بعضی از ایمپلنت های تولید شده خود دارای رزوه هستند و با قرار گرفتن در استخوان ، شیار ها را به وجود می آورند.
 7. قرار گرفتن پایه ایمپلنت دندان ( فیکسچر ) در داخل سوراخ ایجاد شده ، مرحله بعدی کاشت دندان است که باید با دقت و ظرافت خاصی انجام شود.
 8. حال پزشک متخصص عکس های مربوط به رادیولوژی را بررسی می کند تا از صحت قرار گیری پایه ایمپلنت به شکل درست اطمینان حاصل کند.
 9. در آخرین مرحله کاشت ایمپلنت دندان که تمامی نکات به خوبی رعایت شد و مورد تایید پزشک بود ، نوبت به بستن سوراخ ایمپلنت می رسد که به کمک درپوش انجام می شود. در این مرحله پزشک متخصص با کمک درپوشی به نام هلینگ ، مانع تماس ایمپلنت با محیط بیرون می شود و کاملا آن را پوشش می دهد. سپس دو زبانه لثه را به حالت اول خود بر می گرداند و آن را بخیه می کند. به طور حداکثر ۶ ماه زمان می برد تا ایمپلنت با سطح استخوان جوش بخورد. پس از گذشت این مدت زمان ، روی پایه روکش دندان قرار داده می شود که هم سبب زیبایی ظلهر شما می شود و هم عملکردی مشابه با دندان طبیعی ایفا می کند.

 

 

ایمپلنت از چه اجزایی تشکیل شده است؟

به طور کلی ایمپلنت دندان از سه بخش اصلی تشکیل شده که هر کدام نقش خاصی را ایفا می کنند. پایه ایمپلنت یا همان فیکسچر که در داخل استخوان فک قرار می گیرد ، یکی از قسمت های آن است که جای ریشه را پر می کند. از دیگر اجزای ایمپلنت دندان ، اباتمنت ها هستند که به عنوان یه رابط عمل می کنند و روی پایه قرار می گیرند. اما قسمت سوم ایمپلنت و بخش نهایی آن ، روکش دندان است که شکلی شبیه به دندان طبیعی دارد و روی اباتمنت قرار می گیرد.

 

 انواع ایمپلنت دندان

کاشت ایمپلنت دندان جزء شاخه های درمانی بوده که طی سال های اخیر مورد استقبال خیلی از افراد به خصوص سن بالا ها قرار گرفته و در انواع و اقسام مختلفی تولید شده است. انواع ایمپلنت ها را در دو حالت ساختاری و عملکردی می توان بررسی کرد: در حالت ساختاری ایمپلنت دندان ، پایه ها به دو شکل ریشه ای ( درون استخوانی ) و دارای چهارچوب وجود دارند. ایمپلنت های ریشه ای شکل از رایج ترین نوع ایمپلنت ها به حساب می آیند که برای کاشت آنها باید پزشک متخصص سوراخی را در فک ایجاد کند و پایه درون آن قرار گیرد اما زمانی ایمپلنت های دارای چهارچوب کاربرد دارند که استخوان فک فرد بیمار نازک باشد و امکان ایجاد سوراخ وجود نداشته باشد. همچنین از لحاظ ساحتاری می توان به ایمپلنت های اندواستیل ، ساب پریو استیل و زایگوماتیک اشاره کرد. ایمپلنت های دندان از لحاظ عملکردی و روشی که مورد استفاده قرار می گیرند ، در حالت های تک مرحله ای و دو مرحله ای تقسیم بندی می شوند. در ابتدای مقاله به صورت کامل درباره هر کدام از انواع ایمپلنت ها و هزینه های آن توضیح داده شد. اگر قصد انجام کاشت دندان را دارید و نمی دانید هنوز کدام نوع برای شما مناسب است ، توصیه می کنم حتما با پزشک متخصص مشورت کنید. متاسفانه برخی از افراد به دلیل ارزان بودن ، ایمپلنتی بی کیفیت مثل ایمپلنت های چینی ، هندی و پاکستانی  را برای جایگزینی دندان های از دست رفته خود انتخاب می کنند که اصلا معتبر نیستند و نه تنها آنها را به نتیجه دلخواهشان نمی رساند ، بلکه بعد از مدتی در ناحیه استخوان فک ، عفونت های جدی را تشکیل می دهد.

 

قیمت انواع ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان برای هر کدام از انواع آن متفاوت است و به عوامل زیادی بستگی دارد. برای مثال در بحث ایمپلنت های معمولی و دیجیتال ، تفاوت قیمت وجود دارد; استفاده از ایمپلنت های معمولی بسیار رایج تر و به مراتب مقرون به صرفه تر است در حالی که کاشت دندان با ایمپلنت های دیجیتال به دلیل به کارگیری تجهیزات و تکنولوژی بالا هزینه بیشتری را برای شما به همراه خواهد داشت و خوبی ایمپلنت های دیجیتال در این است که لثه خیلی کم برش داده می شود و جراحی با درد و خونریزی کمتری همراه است. همچنین مهم ترین عاملی که در تعیین هزینه ایمپلنت تاثیرگذار است ، برند تولید کننده آن است; شما در لیست قیمت ایمپلنت سال ۱۴۰۰ مشاهده کردید که در گروه Top level ها ، به دلیل کیفیت فوق العاده پایه ها و اعتبار کشور تولید کننده ، هزینه بالاتر است و مناسب افرادی هستند که مسئله جنس و کیفیت در اولویت اولشان است. خب الان پیش خودتون فکر می کنید که ایمپلنت های ارزان ، معتبر نیستند و افرادی که توانایی مالی کمی دارند ، مجبورند از ایمپلنت های نامرغوب استفاده کنند در حالی که این طرز فکر کاملا اشتباه است. شما اگر نگاهی به جدول قیمت ایمپلنت دندان در گروه اقتصادی بیاندازید ، متوجه خواهید شد که خیلی به صرفه تر هستند و مورد تایید خیلی از پزشکان می باشند. زمانی شما در مورد ایمپلنت های ارزان با مشکل مواجه خواهید شدکه از تخصص دکتر دندانپزشک و کیفیت قطعات مصرفی اطمینان نداشته باشید و بدون آگاهی کامل راضی به انجام جراحی شوید. در مطب دکتر هاشمی شفافیت کار از صفر تا صد اهمیت زیادی دارد و پس از مراجعه ، دکتر با توجه به شرایطی که دارید تمامی انواع ایمپلنت ها را به همراه هزینه های جانبی ارائه می دهد و راهنمایی می کند که کدام گزینه برای شما مناسب است.

 

راه های کاهش هزینه ایمپلنت دندان

جستجوی زیاد در مورد انواع ایمپلنت های ارزان و با کیفیت و مشاوره با پزشک متخصص در این راستا ، یکی از راه های کاهش هزینه ایمپلنت بود که به آن اشاره شد. اما ایمپلنت فوری راه دیگری است که تاثیر زیادی در پایین آوردن هزینه نهایی کاشت دندان دارد. ایمپلنت فوری به ایمپلنتی گفته می شود که بلافاصله بعد از کشیدن دندان ، درون استخوان فک جا می گیرد . استفاده از این روش در شرایطی است که ارتفاع و تراکم استخوان فک برای فرد بیمار کافی باشد و در همان روز انجام می شود. حال اگر ایمپلنت فوری انجام نشود چه مشکلی را به وجود خواهد آورد؟ باید بهتون بگم که حداقل و به طور مانگین باید حدود ۶ ماه بین زمان کشیدن دندان و ایمپلنت فاصله باشد. اگر ایمپلنت فوری انجام نشود ، طی این مدت زمان استخوان فک از حالت اولیه تحلیل می رود و نیاز به بازسازی استخوان وجود دارد که خود یکی از هزینه های جانبی کاشت دندان به روش ایمپلنت است. پس اگر می خواهید در کمترین زمان ممکن جایگزین مناسبی برای دندان از دست رفته خود قرار دهید و هم هزینه ایمپلنت دندانتان کاهش یابد ، ایمپلنت فوری بهترین گزینه برای شماست ; البته باز تاکید می کنم انجام این روش نیازمند داشتن شرایطی است که از سوی پزشک به شما ارائه می شود. اگر که تعداد زیادی از دندان های خود را از دست داده باشید ، با ایمپلنت همه ی آنها ، تخفیف ویژه ای به شما تعلق خواهد گرفت که در کاهش هزینه نهایی ایمپلنت دندان بسیار تاثیرگذار است. البته ایمپلنت فوری یا همان ایمپلنت یک روزه معایبی هم دارد که می توان به شکست ایمپلنت ، ایجاد عفونت و.. اشاره کرد.

 

بریج و تفاوت آن با ایمپلنت

شاید اولین باری است که کلمه بریج به گوشتان می خورد. در واقع بریج یا پل دندانی همانند ایمپلنت برای کاشت دندان مورد استفاده قرار می گیرد و با کمک دندان های کناری ، پلی را به وجود می آورد و شکلی شبیه به دندان ایجاد می کند. تفاوت این دو روش درمانی بسیار زیاد است و اصلا قابل مقایسه نیست. از نظر هزینه کاشت دندان هم روش بریج مقرون به صرفه تر است و طول درمان آن کمتر است. اما خب به مراتب ایمپلنت دندان قیمت بالاتری دارد و کیفیت آن نسبت به بریج فوق العاده است. در روش بریج بعضا برای شکل صحیح دندان ها لازم است که مقداری از دندان های کناری تراشیده شوند در حالی که در ایمپلنت دندان ، استخوان فک سوراخ می شود تا پایه فلزی به خوبی در آن قرار بگیرد و محکم شود. اگر که در کاشت دندان از ایمپلنت های با کیفیت استفاده شود تا مادام العمر همراه شما خواهد بود و نیازی به ترمیم ندارد در حالی که انجام روش بریج حداکثر چند سال دوام دارد و به احتمال زیاد شما باید برای ترمیم آن اقدام کنید.

 

بریج و تفاوت آن با ایمپلنت

 

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

سوالی که نگرانی و حتی ترس را به جان خیلی از افراد بیمار انداخته تا آنجا که برخی از آنها حاضرند بی دندانی را تحمل کنند اما به خاطر درد ایمپلنت به مطب ها و کلینیک های پزشکی مراجعه نکنند. خب اگر بخواهیم با هم صادق باشیم ، کاشت دندان با ایمپلنت یه کوچولو درد دارد اما اصلا لازم نیست نگران باشید ; یکی از شعار های مطب دکتر سید احمد رضا هاشمی ، انجام عمل جراحی کاملا بدون درد است . برای شروع کار ، دکتر به خوبی با مواد بی حس کننده تزریقی ، ناحیه مشخص را بی حس می کند و در صورت لزوم برای افرادی که زیادی اضطراب دارند ، مسکن های آرامبخش تجویز می شود تا کاملا در حین جراحی ، هم فرد بیمار و هم دکتر احساس راحتی داشته باشند. البته درد ایمپلنت محدود به زمان جراحی نمی شود و پس از گذشت چند ساعت بعد از جراحی و از بین رفتن اثر قرص ها و دارو های تزریقی ، کم کم درد آن شروع می شود که خوشبختانه به حدی نیست که نتوان تحمل کرد. درظم پس از درمان ، پزشک متخصص برای شما دارو های مناسبی تجویز می کند که درد را کاهش می دهد. البته زمانی شما از پس درد ایمپلنت برخواهید آمد که مو به مو به توصیه های پزشکتان عمل کنید.

 

هزینه ایمپلنت دندان در تهران

جالبه که بدونید موقیعت جغرافیایی هم در هزینه ایمپلنت دندان تاثیرگذار است . در کلانشهر تهران با توجه به جمعیت زیاد و گستردگی وسعت آن ، تفوت قیمت ایمپلنت وجود دارد که طبیعی است. برخی از مطب ها و کلینیک های دندانپزشکی با توجه به بحث اجاره ها و دلایل مختلف هزینه بیشتری را برای کاشت دندان دریافت می کنند. ایمپلنت دندان در تهران به راحتی است و کافیه که فقط به آدرس مطب دکتر هاشمی به نشانی تهران ، خیابان شریعتی ، بین میرداماد و ظفر ، ابتدای خیابان مینا ، ساختمان پزشکان سپهر طبقه ۳ – واحد ۶ مراجعه کنید یا اگر شرایطتون به گونه ای است که امکان مراجعه را ندارید ، با شماره مطب تماس حاصل فرمایید و یا در چت واتساپ با خود دکتر در ارتباط باشید و سوالاتتون را مطرح کنید.

 

آیا کاشت دندان به روش ایمپلنت محدودیت سنی هم دارد؟

سن و سال فرد بیمار تاثیر خیلی زیادی در روند کاشت ایمپلنت دندان ندارد البته به دو شرط: اول اینکه برای سن و سال های زیر ۱۸ تا ۲۰ سالگی توصیه نمی شود چرا که استخوان فک در این دسته از افراد به خوبی شکل نگرفته است و دوم اینکه افراد مسن و سن بالایی که دارای بیماری زمینه ای مثل فشار خون بالا و دیابت هستند ، تنها در صورتی می توانند ایمپلنت انجام دهند که پزشک شرایط را تایید کند. اکثر افرادی که برای کاشت ایمپلنت دندان اقدام می کنند ، سن بالا هستند و تعداد زیادی از دندان های خود را از دست داده اند یا اینکه تحمل دندان های مصنوعی برایشان سخت شده.

 

 

ماندگاری ایمپلنت دندان

از آنجا که کیفیت ایمپلنت از اهمیت خاصی برخوردار است ، کمپانی های تولید کننده سعی می کنند تا از بهترین مواد مصرفی در ساخت پایه ها استفاده کنند و همین عامل باعث شده که حداقل دوام آنها حدود ۲۰ سال باشد. البته میزان ماندگاری ایمپلنت دندان به مراقبت های شما و رعایت بهداشت دهان و دندان وابسته است و هرچه در این کار جدی باشید ، طول عمر ایمپلنت ها افزایش خواهد یافت. از آنجا که پایه های فلزی ایمپلنت ها که هیچگاه پوسیده نمیشن ، در داخل استخوان فک قرار می گیرند و با بافت زنده در ارتباط هستند ، مراقبت از آنها اهمیت زیادی دارد و اگر بی توجهی صورت گیرد ، در آن ناحیه عفونت شکل خواهد گرفت که به دنبال آن مشکلات لثه ای را به وجود می آورد.

 

نیاز به ایمپلنت دندان دارید؟

خب دوستان عزیز به انتهای مقاله رسیدیم. در این متن سعی کردیم خیلی ساده و شفاف ، هر آنچه را که باید درباره هزینه ایمپلنت دندان بدونید رو توضیح دادیم. اگر که تحمل بی دندانی برایتان سخت شده و نیاز شدیدی به کاشت دندان دارید ، مطب تخصصی دکتر هاشمی آماده خدمت رسانی به شماست. از ویژگی های خاص این مطب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دریافت مشاوره و ویزیت رایگان ، طرح درمان ، شرح هزینه ایمپلنت به صورت شفاف.
 2. ارائه توضیحات درباره شرایط برند های مطرح ایمپلنت دندان و آگاهی شما از قیمت و هزینه های هر کدام از آنها.
 3. امکان کاشت ایمپلنت دندان بلافاصله بعد از کشیدن دندان ( ایمپلنت فوری ) در یک جلسه به شرطی که شرایط فک مناسب باشد.
 4. انجام کار نصب پایه ایمپلنت ، بازسازی استخوان تحلیل رفته در صورت لزوم و ساخت انواع روکش توسط خود دکتر هاشمی ( مسئولیت کار تنها یک نفر )
 5. در کمترین زمان ممکن و بدون درد ، کار های زیبایی و ترمیمی انجام می شود.
 6. و در آخر رضایت و حال خوب مشتری اولویت اول ماست و ما خود را در برابر بیماران عزیز مسئول می دانیم.

امیدوارم که توضیحات این متن به شما در رسیدن به نتیجه دلخواهتان کمک زیادی کند و لبخند زیبای شما حامی ما باشد. اگر که سوالی در ذهنتان است و جواب آن را در متن پیدا نکردید ، در قسمت نظرات انتهای این مقاله حتما با ما مطرح کنید. همچنین در قسمت نوبت دهی اینترنتی برای ویزیت خود نوبت ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۲۲۲۲۵۲۵۱ تماس حاصل فرمایید.

 

هزینه ایمپلنت دندان

تماس با ما: