لومینرز (روکش زیبایی نازک): روش رفع عیوب ظاهری دندان ها ولبخند

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

وقتی درباره لبخندتان فکر می‌کنید، چه چیزی به ذهن‌تان می‌آید؟ آیا با اعتماد به نفس لبخند می‌زنید و شادی خود را بدون دغدغه با دیگران تقسیم می‌کنید؟ یا این که از دیده شدن دندان‌هایتان خجالت می‌کشید و فکر لبخند زدن عصبی‌تان می‌کند؟ در هر دو حال باید بدانید که تنها نیستید. هرچند اکثر نقص‌های دندانی جزئی هستند، همین نقص‌های کوچک هنگام لبخند زدن به شدت جلب توجه می‌کند. خوشبختانه با بهره‌گیری از درمان لومینرز می‌توانید این نقص‌ها را اصلاح کنید و با آسودگی خاطر لبخند بزنید. لومینرز می‌تواند لبخند را به شما برگرداند.

[/vc_column_text][vc_tta_accordion color=”turquoise” c_align=”right” c_position=”right” active_section=”1″][vc_tta_section title=”لومینرز درمانی دائمی ” tab_id=”1532538932611-e46d0db1-b74f”][vc_column_text]

دیگر لازم نیست که لبخندتان را پنهان کنید. روش سریع و ساده‌ای برای داشتن دندان‌هایی ردیف و مرتب وجود دارد. ارتودنسی‌های طولانی را فراموش کنید و از لومینرز کمک بگیرید. با انجام یک درمان سریع و راحت می‌توانید برای همیشه از داشتن یک لبخند زیبا و درخشان لذت ببرید. لومینرز درمان سریع و آسانی است که بدون نیاز به تراش دادن ساختار دندان یا با حداقل کاهش ساختار دندان، شما را به نتیجه دلخواه می‌رساند.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”ارتباط با ما” tab_id=”1532538932652-f978edff-ebb3″][vc_column_text]

جهت انجام مشاوره و رزرو نوبت از دکتر هاشمی با ما تماس بگیرید.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][vc_column_text]

لومینرز چیست؟


رفت‌های باورنکردنی در زمینه تکنولوژی مدرن دندانپزشکی لبخند ایده‌آل را به روشی آسان‌تر از همیشه برای همه به ارمغان آورده است. مدت‌ها است که ونیرهای پرسلینی قدیمی برای خلق لبخندهای جذاب هالیوودی در فقط دو جلسه به کار برده می‌شوند. این ونیرهای قدیمی ضخیم‌تر از پوسته‌های پرسلینی هستند و برای چسباندن آنها روی دندان باید بخشی از دندان سالم تراش داده شود تا پس از چسبانده شدن ونیر روی دندان، دندان‌ها حجیم و غیرعادی نشود. راه‌حل‌های ارتودنسی اصلاح طرح لبخند، مانند بریس و ارتودنسی نامرئی (اینویزیلاین) دندان‌ها را صاف و مرتب می‌کنند، اما وقت‌گیر هستند. به علاوه ارتودنسی به تنهایی نمی‌تواند ترک خوردگی یا لب‌پر شدن یا بدشکلی دندان‌ها را اصلاح کند. در مقابل تکنولوژی منحصر به فرد لومینرز اجازه می‌دهد که پوسته‌های بسیار نازک پرسلینی را مستقیماً، بدون تراش دادن ساختار دندان روی آن چسباند. به این ترتیب می‌توان نقص‌های لبخند را بدون نیاز به تزریق آمپول بی‌حسی یا دریل اصلاح کرد. دندان‌ها در لحظه صاف، درخشان، زیبا و بدون ترک می‌شود. سرامیک انحصاری مورد استفاده برای خلق این روکش‌های زیبایی نازک به گونه‌ای طراحی شده است که نور را به روشی نیمه شفاف مشابه دندان‌های طبیعی منعکس کند و با مینای بقیه دندان‌ها تفاوتی نداشته باشد تا لبخندی زیبا و طبیعی به دست بیاید.

لومینرز را می‌توان برای اصلاح انواع نقص‌های لبخند، از ترک‌های ریز تا اصلاح کلی طرح لبخند به کار برد. لومینرز روشی بدون درد، فوری و برگشت‌پذیر برای لذت بردن از لبخندی رویایی است.

لومینرز سرامیکی


لومینرز از ورقه‎های بسیار نازک پرسلینی تشکیل می‌شود. دندانپزشک این ورقه‌های سرامیکی نازک را با سیمان جلوی دندان‌های بیمار می‌چسباند تا نقص‌های دندان را بپوشاند. روکش زیبایی لومینرز بسیار نازک است و نور را دقیقاً مانند مینای دندان منعکس می‌کند. به همین دلیل لومینرز ظاهری کاملاً طبیعی به دندان می‌دهد. نیمه شفاف بودن لومینرز آن را به انتخابی ایده‌آل برای افرادی تبدیل کرده است که می‌خواهند دندان‌هایی سفید و درخشان داشته باشند.

مزایای لومینرز


لومینرز در مقایسه با درمان‌های مشابه از مزایای مختلفی برخوردار است. مهم‌ترین مزیت لومینرز برای بیمارانی که از دندانپزشکی می‌ترسند، این است که برای چسباندن لومینرز نیازی به تراش دادن دردناک دندان‌ها و تزریق بی‌حسی نیست. روکش لومینرز آن‌قدر نازک است که به ندرت تاثیری بر شیوه صحبت کردن و غذا خوردن افراد می‌گذارد.

از دیگر مزایای لومینرز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نتایجی با ماندگاری طولانی بیشتر از ۲۰ سال
  • عدم نیاز به تزریق بی‌حسی یا تراش دادن دردناک دندان‌ها
  • بدون درد و برگشت‌پذیر
  • قابل انجام در فقط دو جلسه
  • امکان لومینرز کردن همزمان چند دندان
  • نازک بودن لومینرز و طبیعی بودن نتیجه
  • امکان انتخاب از میان درجات مختلف شفافیت و ماتی
  • چون لومینرز به حداقل آمادگی نیاز دارد، نتیجه سریع‌تر به دست می‌آید.

مراحل لومینرز


کل درمان لومینرز فقط دو جلسه طول می‌کشد و بیمار حین درمان کاملاً راحت است. دندانپزشک در جلسه اول از بیمار می‌خواهد که لبخند رویایی خود را توصیف کند تا با انتظارات وی آشنا شود، سپس تعداد لومینرزهای مورد نیاز را تعیین می‌کند. پس از آن نوبت به قالب‌گیری از دندان‌ها می‌رسد تا لومینرز به صورت سفارشی در لابراتوار تخصصی آماده شود. چون برای چسباندن لومینرز نیازی به برداشتن ساختار سالم دندان نیست، برای این درمان زیبایی نیازی به تحمل کردن تراش دادن یا فرز کردن دندان‌ها نیست و بیمار جلسه اول را بدون نیاز به جایگذاری ونیرهای موقتی ناراحت کننده ترک می‌کند. جلسه دوم یک تا سه هفته بعد برگزار می‌شود. دندانپزشک ابتدا لومینرزهای ساخته شده را امتحان می‌کند تا مطمئن شود که این روکش‌های نازک کاملاً اندازه و لبخند طبیعی است. در این مرحله دندان‌ها به حداقل آمادگی نیاز دارد، محلول اچینگ ملایم روی دندان زده می‌شود و دندانپزشک مجرب لومینرز را در نهایت دقت روی دندان می‌چسباند. سپس دندانپزشک بایت بیمار را بررسی می‌کند و از قرارگیری صحیح لومینرز مطمئن می‌شود. و به این ترتیب اصلاح طرح لبخند با لومینرز به همین سادگی به پایان می‌رسد. چون لومینرز بسیار بادوام و در مقابل لکه و ترک مقاوم است، می‌توانید از خوراکی‌های محبوب خود بدون نگرانی از آسیب دیدن یا لک شدن لومینرز لذت ببرید. دوام و استحکام لومینرز در آزمایش‌های بالینی ثابت شده است و ماندگاری ۲۰ سال یا بیشتر برای آن به دست آمده است.

انواع کاربردهای لومینرز


لومینرز برای اصلاح انواع نقص دندانی کاربرد دارد. چون لومینرز سطح جلویی دندان‌ها را می‌پوشاند، کاربردهای گوناگونی برای لومینرز وجود دارد. لومینرز نقص‌های زیبایی متعددی را اصلاح می‌کند تا بیمار از داشتن لبخندی زیبا لذت ببرد. رایج‌ترین کاربردهای لومینرز را در ادامه توضیح می‌دهیم.

[/vc_column_text][vc_tta_accordion color=”turquoise” c_align=”right” c_position=”right” active_section=”1″][vc_tta_section title=”دندان ترک خورده، لب‌پر شده یا شکسته ” tab_id=”1532539145405-d826fa48-db78″][vc_column_text]

لومینرز روشی فوق‌العاده برای ترمیم شکستگی، لب‌پر شدن یا ترک خوردن دندان‌ها است. اگر دندان‌های جلو شکسته یا لب‌پر شده است، در انتخاب لومینرز تردید نکنید، چون این روکش زیبایی نازک روی سطح جلویی دندان‌ها چسبانده می‌شود. به این ترتیب نقص دندانی پوشانده می‌شود و دیگران فقط سطح سفید درخشان لومینرز را می‌بینند. به همین نحو، دندان شکسته یا ترک خورده غالباً آسیب‌ می‌بیند و بدشکل می‌شود. لومینرز این امکان را به دندانپزشک می‌دهد تا دندان را با توجه به نظر بیمار به شکل دلخواه دربیاورد. بنابراین لومینرز روشی مناسب برای اصلاح بدشکلی دندان‌ها نیز به شمار می‌آید.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”دندان‌های فاصله‌دار ” tab_id=”1532539152300-461cd871-b318″][vc_column_text]

نقص جزئی دیگری که لومینرز معمولاً برای اصلاح آن به کار برده می‌شود، دندان‌های فاصله‌دار است. هرچند فاصله بین دندانی پی‌آمد سانحه و آسیب دیدن دندان نیست، بااین حال این فاصله ناخوشایند اعتماد به نفس بیمار را کاهش می‌دهد و او را وادار می‌کند که لبخند خود را فروبخورد. چون لومینرز روی سطح دندان‌ها گذاشته می‌شود، فاصله بین دندان‌ها پوشانده می‌شود. به این ترتیب بیمار می‌تواند با اعتماد به نفس لبخند بزند و ضمناً دندان‌های خود را راحت‌تر مسواک بزند و تمیز کند.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”تغییر رنگ و بدرنگی دندان” tab_id=”1532539145449-5ebc89c8-e62a”][vc_column_text]

تغییر رنگ و زرد شدن دندان‌ها به مرور زمان طبیعی است. حتی لکه‌هایی روی بعضی دندان‌ها ایجاد می‌شود. در هر دو حالت لومینرز روشی فوق‌العاده برای سفید کردن دندان‌ها است. سفید و درخشان کردن دندان‌هایی که در اثر گذر زمان لکه‌دار و بدرنگ شده‌اند، کار آسانی است. لومینرز لبخندی زیبا و درخشان را با دندان‌هایی مرواریدگون به ارمغان می‌آورد.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”کجی دندان‌ها ” tab_id=”1532539405594-384b6c06-a823″][vc_column_text]

کجی و نامرتبی شدید دندان‌ها غالباً مسواک زدن و نخ کشیدن دندان‌ها را دشوار می‌کند و زیبایی و ملاحت لبخند را خدشه‌دار می‌سازد. برخی فکر می‌کنند که ارتودنسی تنها روش برای رفع کجی و نامرتبی دندان‌ها است. بااین حال لومینرز غالباً نوعی ارتودنسی سریع برای اصلاح بعضی موارد نامرتبی دندان‌ها است. بیماران پس از لومینرز راحت‌تر می‌توانند دندان‌ها را مسواک بزنند و نخ بکشند و با دندان‌های صاف و درخشان مطمئن‌تر لبخند بزنند

[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][vc_column_text]

مقایسه لومینرز و ونیر


احتمالاً تا الان این سوال برایتان پیش آمده است که لومینرز چه تفاوتی با ونیر دارد. لومینرز از نظر تخصصی نوع خاصی از ونیر است، البته این دو تفاوت‌های کلیدی با هم دارند. اولین تفاوت این است که لومینرز حتی نازک‌تر از ونیرهای معمول دندانپزشکی است. دندانپزشکان برای قرار دادن ونیر روی دندان مجبور بودند که بخش کمی از دندان را بردارند. اما چون لومینرز نازک‌تر است، نیازی به تراش دادن دندان نیست یا این که مقدار بسیار ناچیزی از دندان برداشته می‌شود. به علاوه ونیر لمینیت مانند لومینرز نیمه شفاف نیست. اما نقطه ضعف لومینرز این است که این روکش‌های زیبایی نازک فقط برای اصلاح تغییرات جزئی مناسب هستند. لومینرز به دلیل ساختار فوق‌العاده نازک نمی‌تواند مانند ونیر معمولی تغییرات چشمگیری را در لبخند ایجاد کند.

جایگزین‌های لومینرز


لومینرز تنها نوع ونیر موجود نیست که نقص‌های دندان‌ها را با حداقل نیاز به آماده‌سازی دندان‌ها اصلاح می‌کند. بااین حال لومینرز پرفروش‌ترین و پرطرفدارترین برند ونیر برای اصلاح بدرنگی، کجی، ترک خوردگی، لب پر شدن، بدشکلی یا نامرتبی دندان‌ها است. اما لومینرز برای درمان تمام مشکلات دندانی مانند نامرتبی شدید دندان‌ها مناسب نیست. لومینرز درمان جذابی است، چون لبخند را به سرعت زیبا و بدون نقص می‌کند، بااین حال ممکن است دندانپزشک درمان‌های ارتودنسی دیگری مانند سیم‌کشی دندان‌ها یا ارتودنسی نامرئی را توصیه کند. اگر لب پر شدن یا ترک‌های کوچکی روی یک دندان وجود داشته باشد، باندینگ کامپوزیت می‌تواند یکی از جایگزین‌های لومینرز باشد. هزینه باندینگ کامپوزیت کمتر است و سریع‌تر لبخندی زیبا را خلق می‌کند.

[/vc_column_text][vc_tta_accordion color=”turquoise” c_align=”right” c_position=”right” active_section=”1″][vc_tta_section title=”تصمیم گیری نهایی ” tab_id=”1532539676711-04ac089c-e890″][vc_column_text]

دندانپزشک زیبایی دندان‌ها را معاینه می‌کند تا از مناسب بودن انجام لومینرز مطمئن شود و بهترین روش درمان اصلاح طرح لبخند را با توجه به وضعیت خاص هر بیمار و بودجه وی توصیه کند.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][vc_column_text]

پرسش‌های متداول


در ادامه می توانید پاسخ سوالات خود را درباره لومینرزها بیابید:

[/vc_column_text][vc_tta_accordion color=”turquoise” c_align=”right” c_position=”right” active_section=”1″][vc_tta_section title=”آیا لومینرز نیز مانند ونیر دردناک است؟ ” tab_id=”1532539481806-254015d6-e446″][vc_column_text]

در اکثر درمان‌های ونیر لازم است که بخشی از ساختار دندان تراش داده شود، این تراش دادن طبعاً با درد و ناراحتی همراه است. لومینرز کاملاً با ونیر تفاوت دارد و در اکثر موارد هیچ نیازی به بریدن، تراش دادن یا فرز کردن دندان ندارد. به علاوه لومینرز به بی‌حسی یا تزریق آمپول نیز نیازی ندارد. بیماران پس از چسباندن لومینرز دچار حساسیت یا ناراحتی نمی‌شوند و از همان ابتدا می‌توانند کلینیک را با رضایت، بدون درد و با لبخندی طبیعی به پهنای صورت ترک کنند.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”فکر می‌کنم نیاز به ارتودنسی دارم، اما اصلاً نمی‌خواهم مراحل ناراحت کننده و وقت‌گیر ارتودنسی با آن سیم‌ها و پلاک‌های زشت را تحمل کنم، آیا می‌توانم لومینرز را به جای ارتودنسی انجام دهم؟ ” tab_id=”1532539487814-402377e6-0510″][vc_column_text]

بله، لومینرز شکل و نظم دندان‌ها را تغییر می‌دهد و آنها را صاف‌تر و یکدست‌تر می‌کند.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”دوام لومینرز چقدر است؟ ” tab_id=”1532539481850-c5957960-b2d2″][vc_column_text]

آزمایش‌های بالینی نشان داده است که ماندگاری نتایج لومینرز بالا و بیشتر از ۲۰ سال است و در این مدت لومینرز ظاهری طبیعی و زیبا خواهد داشت.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”آیا پس از لومینرز دندان‌ها باید از خمیردندان مخصوصی استفاده کنم یا روش نخ کشیدن دندان‌ها را تغییر دهم؟ ” tab_id=”1532539551786-bce15508-cfab”][vc_column_text]

می‌توانید دندان‌ها را با خمیردندان همیشگی خود مسواک بزنید و دندان‌ها را مانند قبل از لومینرز نخ بکشید. برای لومینرز نیز باید مانند دندان‌های طبیعی از خمیردندانی با قدرت سایش کم استفاده کنید تا پلاک، لکه و جرم با ملایمت، و در عین حال به نحو موثر از روی دندان‌ها پاک شود.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”آیا پس از لومینرز باز هم می‌توانم آدامس بجوم و غذاهای چسبناک مورد علاقه‌ام مثل آب نبات یا ذرت را بخورم؟ ” tab_id=”1532539576507-303ef598-0db3″][vc_column_text]

بله، لومینرز به محکم‌ترین روش ممکن روی دندان طبیعی چسبانده می‌شود. البته هر چند وقت یکبار باید برای معاینه به دندانپزشک مراجعه کنید.

 [/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row]

Comments are closed.