Edit

درباره ما

جراح – دندانپزشک زیبایی ایمپلنتولوژیست ایمپلنت دندان در دسترس همگان در مطب دندانپزشکی تخصصی کاشت ایمپلنت دندان ما درمان ایمپلنت را با ویژگی های زیر خواهید داشت : تاکید بر انجام خدمات بدون درد تاکید برخالی نماندن جلوی دهان و حفظ لبخند شما در طی مراحل ایمپلنت امکان کشیدن و کاشت همزمان ایمپلنت بدون جراحی انجام کار برای شما در راس ساعت تعیین شده قیمت های صفر تا صد از ابتدا شفاف کل کار ایمپلنت در سه جلسه

با ما تماس بگیرید

ساخت و کاشت دندان مصنوعی متحرک (ژله‌ای) و ثابت: بهترین نوع و هزینه

 • خانه
 • -
 • مرکز مجهز دندانپزشکی
 • -
 • ساخت و کاشت دندان مصنوعی متحرک (ژله‌ای) و ثابت: بهترین نوع و هزینه
 ساخت و کاشت دندان مصنوعی متحرک (ژله‌ای) و ثابت: بهترین نوع و هزینه

1

بازدیدکنندگان گرامی این مقاله صرفا جهت اطلاعات در سایت قرار گرفته است و در کلینیک ما این مورد انجام نمی‌شود، در صورت تمایل به انجام این درمان  می‌توانید به سایر همکاران مراجعه بفرمایید.

دندان‌ مصنوعی دندان‌هایی هستند که از مواد اکریلیک و فلزی ساخته شده و برای جایگزین کردن دندان‌های از بین رفته مورد استفاده قرار می‌گیرند. با وجودی که دندان‌پزشکان سعی می‌کنند تا حد ممکن دندان‌های طبیعی فرد را حفظ کنند، حتی افرادی که از عادت‌های مناسب بهداشت دهان و دندان به‌طور منظم استفاده می‌کنند نیز ممکن است در برخی مراحل زندگی خود نیاز داشته باشند از دندان مصنوعی استفاده کنند. در حقیقت دندان‌های از بین رفته نه تنها می‌تواند مشکلات گفتاری و نیز مشکلات خاص در ارتباط با وضعیت صحبت کردن ایجاد کند، همچنین می‌تواند تاثیرات احساسی بر وضعیت فرد داشته باشد. به این ترتیب صرف نظر از علت از دست دادن دندان‌ها، دندان متحرک می‌تواند از ایجاد این مشکلات جلوگیری کرده و با بازیابی اعتماد به نفس فرد، وضعیت ظاهری وی را نیز با حمایت بیشتر از نواحی گونه‌ها و لب‌ها ترمیم کند. امروزه از انواع مختلف دندان‌های مصنوعی با توجه به شرایط هر بیمار استفاده می‌شود که هزینه آن‌ها با یکدیگر متفاوت است.

در کلینیک دندانپزشکی و کاشت دندان دکتر هاشمی، دندان‌پزشکان ما مجموعه کاملی از خدمات درمان را در ارتباط با دندان مصنوعی به افراد بیمار ارائه می‌نمایند. متخصصان این کلینیک بر راحتی بیمار و استفاده از بهترین روش‌های درمان با توجه به آخرین تجهیزات، مواد اولیه و تکنولوژی‌های روز تاکید داشته و از این طریق بهترین خدمات درمان و نتایج مورد انتظار را در اختیار افراد بیمار قرار می‌دهند.

هدف از خدمات ارائه شده در این کلینیک ایجاد یک رابطه بلندمدت با بیمار و ارائه آموزش‌های لازم در ارتباط با نحوه نگهداری از دندان‌های متحرک  می‌باشد. به این ترتیب متخصصین این کلینیک با رفتار دوستانه، حرفه‌ای و نزدیک خود حداکثر راحتی و آرامش بیمار را در طول درمان فراهم کرده و تمام توصیه‌های لازم را در این رابطه در اختیار افراد قرار می‌دهند.

برای کسب اطلاع از ساعات کاری کلینیک و نیز رزرو نوبت می‌توانید از طریق شماره تلفن های ۰۲۱۲۲۲۲۵۲۵۱ و ۰۲۱۲۲۲۷۶۶۹۲ با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

انواع دندان‌های مصنوعی و نحوه ساخت آن‌ها


دندان‌های مصنوعی در اکثر مواقع با قالب‌گیری از دهان و به صورت سفارشی توسط تکنسین دندانپزشکی ساخته می‌شوند. رنگ و ظاهر دندان‌های مصنوعی به نحوی تنظیم می‌شود که دندان‌های متحرک  تا حد ممکن مشابه دندان‌های طبیعی باشند.

در این شرایط با توجه به تعداد دندان‌های از بین رفته، ممکن است نیاز به استفاده از دندان‌های مصنوعی کامل یا جزئی برای بیمار وجود داشته باشد. به این ترتیب دندان‌پزشک توصیه‌های لازم را با توجه به شرایط موجود در اختیار فرد قرار خواهد داد.

دندان‌های مصنوعی فوری کامل

2

این نوع از دندان‌های مصنوعی زمانی استفاده می‌شود که تمام دندان‌های فرد بر روی فک بالا و پایین از بین رفته و نیاز به جایگزینی این دندان‌ها وجود داشته باشد. در اکثر موارد، دندان‌پزشک می‌تواند در هنگام استفاده از این روش دندان‌های مصنوعی جدید را بلافاصله پس از کشیدن دندان‌های طبیعی آماده کند و به این ترتیب نیازی به منتظر ماندن بیمار برای ترمیم لثه‌ها و ساخت دندان متحرک  وجود نخواهد داشت. در حقیقت دندان‌های مصنوعی کامل می‌توانند لثه‌ها و استخوان فک را به‌طور کامل بپوشانند.

هرچند دندان‌پزشک معمولاً وضعیت دهان و استخوان فک بیمار را در طول جلسات دندانپزشکی ارزیابی کرده و از آن قالب تهیه می‌کند، لثه‌ها و استخوان فک ممکن است با گذشت زمان تحلیل روند. این شرایط به‌طور خاص در طول شش ماه اول پس از کشیدن دندان‌ها و ترمیم لثه‌ها مشاهده می‌شود. در صورتی که با این وضعیت مواجه شدید، احتمالاً لازم است دندان‌های متحرک اصلاح شده یا برای بهبود شرایط، این دندان‌ها جایگزین و تعویض شوند.

دندان‌های مصنوعی معمولی کامل

3

در برخی موارد، احتمالاً دندان‌پزشک به شما توصیه می‌کند قبل از کار گذاشتن دندان‌های مصنوعی بهتر است وضعیت لثه‌ها ترمیم شود. به هر حال علیرغم اینکه در این شرایط ممکن است لازم شود بیمار برای چند ماه در دهان خود دندان نداشته باشد، پس از گذشت این مدت احتمال اینکه دندان‌های متحرک  به نحو مناسب در دهان قرار گرفته و نیازی به اصلاحات بعدی نداشته باشند، به‌طور مشخص افزایش خواهد یافت.

دندان‌های مصنوعی با پایه ایمپلنت

4

در صورتی که برای بیمار استفاده از دندان مصنوعی به خاطر از بین رفتن بافت استخوانی یا عدم وجود بافت کافی در دهان امکان‌پذیر نباشد یا در مواقعی که دندان‌های مصنوعی معمولی به خوبی در دهان بیمار قرار نگیرند، احتمالاً لازم است برای تثبیت دندان‌های متحرک  در دهان بیمار از ایمپلنت استفاده شود.

در این شرایط با توجه به وضعیت فک، احتمالاً از چهار تا شش ایمپلنت بر روی هر یک از فک‌های بالا و پایین استفاده می‌شود تا به این ترتیب بتوان دندان‌های مصنوعی را به خوبی در محل تثبیت کرد. در این حالت مشابه ایمپلنت یک دندان، لازم است یک سوراخ در لثه برای دسترسی به استخوان فک ایجاد شده و از این طریق یک ریشه تیتانیومی مصنوعی در استخوان فک قرار گیرد. ترمیم استخوان فک و جوش خوردن آن معمولاً به دو تا شش ماه زمان نیاز دارد و پس از گذشت این مدت می‌توان دندان‌های متحرک  را به ایمپلنت متصل کرد.

دندان‌های مصنوعی جزئی

5

در صورتی که هنوز تعدادی از دندان‌های طبیعی فرد در دهان باقی مانده باشد، احتمالاً لازم است برای بیمار از دندان‌های متحرک  جزئی برای پر کردن فضای ایجاد شده در دهان به خاطر از بین رفتن دندان‌ها استفاده شود. دندان‌های مصنوعی جزئی معمولاً از یک فلز یا سینی پلاستیکی با تعدادی دندان متحرک  متصل شده به آن تشکیل می‌شوند. این دندان‌ها ممکن است با استفاده از گیره‌های فلزی به دندان‌های طبیعی متصل شده و در صورت نیاز بیمار می‌تواند در هر زمان لازم این دندان‌ها را از دهان خود خارج نماید. همچنین ممکن است برای تثبیت دندان‌های مصنوعی جزئی در محل از روکش بر روی دندان‌های طبیعی مجاور استفاده شود.

چه مدت باید از دندان‌های مصنوعی در دهان استفاده شود؟


برای چند روز اول استفاده از دندان‌های مصنوعی، احتمالاً به بیمار توصیه می‌شود از این دندان‌ها به‌طور دائم در دهان خود استفاده کند. به این ترتیب هنگامی که دهان به استفاده از این دندان‌ها عادت کرد، لازم است دندان‌های مصنوعی در هنگام خواب از دهان خارج شود. با خارج کردن دندان‌های متحرک  از دهان در طول خواب، امکان استراحت برای لثه‌ها فراهم شده و از ایجاد عفونت‌های قارچی در دهان جلوگیری خواهد شد.

دوام و ماندگاری دندان‌های مصنوعی چقدر است؟


در صورتی که از دندان‌های مصنوعی به خوبی مراقبت شود، این دندان‌ها می‌توانند برای چندین سال دوام و ماندگاری داشته باشند. با این وجود گاهی اوقات لازم است وضعیت این دندان‌ها اصلاح شده یا به خاطر فرسایش طبیعی دندان‌های متحرک ، ایجاد تغییرات ظاهری در وضعیت لثه‌ها یا تحلیل رفتن استخوان فک نیاز به ساخت مجدد آن‌ها وجود داشته باشد. توجه داشته باشید استفاده از دندان‌های مصنوعی ضعیف که به خوبی در دهان قرار نمی‌گیرند، در عمل می‌تواند باعث ایجاد مشکلات متعدد برای فرد همچون ناراحتی، بوی بد دهان، زخم‌های دهانی و عفونت شود. همچنین برای برخی افراد که از دندان‌های مصنوعی کامل برای مدت طولانی استفاده می‌کنند، گاهی اوقات قرارگیری مناسب دندان‌های مصنوعی در دهان دشوار خواهد شد.

بهترین روش برای مراقبت از دندان‌های مصنوعی چیست؟


دندان‌های مصنوعی می‌بایست به‌طور منظم مشابه دندان‌های طبیعی تمیز شوند، زیرا این دندان‌ها نیز مستعد تشکیل پلاک و گیر افتادن ذرات ریز مواد غذایی هستند. به این منظور لازم است دندان‌ها حداقل دو بار در روز با خمیردندان یا محلول مخصوص هر روز صبح و شب شستشو داده شوند. همچنین لازم است دندان‌های مصنوعی در هنگام خارج شدن از دهان در محلول تمیز کننده مناسب قرار گیرند. علاوه بر این بیمار می‌بایست مراقبت لازم را در ارتباط با نگهداری تثبیت‌کننده‌های دندان متحرک  در دهان خود داشته باشد.

در عمل مسواک زدن دندان‌های مصنوعی مشابه دندان‌های طبیعی با خمیردندان و یک مسواک دارای سر کوچک برای دسترسی به نقاط مختلف دندان مصنوعی می‌بایست انجام شود. به هر حال در مواقعی که بر روی دندان متحرک  پلاک تشکیل شده یا این دندان‌ها لک شوند، دندان‌پزشک یا متخصص بهداشت دهان می‌توانند پلاک و لکه‌های ایجاد شده بر روی دندان‌های مصنوعی را برای شما پاک نماید.

توجه داشته باشید دندان‌های متحرک  تا حدودی ظریف و حساس بوده و می‌توانند دچار تراشیدگی و ترک‌خوردگی شوند. همچنین در صورتی که این دندان‌ها از دست بیمار رها شوند، همواره احتمال شکستن آن‌ها وجود دارد. به همین خاطر همیشه لازم است مراقبت مناسب در هنگام تمیز کردن این دندان‌های مصنوعی توسط بیمار لحاظ شود. همچنین در صورت وارد شدن آسیب به دندان‌های متحرک  نباید بیمار سعی کند خود اشکال ایجاد شده را ترمیم کند.

آیا در هنگام استفاده از دندان‌های مصنوعی نیازی به مراقبت خاص از دهان وجود دارد؟


حتی در مواقعی که از دندان‌های مصنوعی کامل استفاده می‌شود، فرد می‌بایست مراقبت مناسب از وضعیت دهان خود داشته باشد. به این ترتیب لازم است لثه‌ها، زبان و سقف دهان حداقل دو بار در روز با مسواک نرم و خمیردندان مسواک زده شود. در صورتی که بیمار از دندان‌های مصنوعی جزئی استفاده می‌کند، دندان‌های طبیعی موجود در دهان می‌بایست دو بار در روز به منظور پیشگیری از پوسیدگی دندان، ابتلا به بیماری‌های لثه و از دست دادن احتمالی دندان در آینده، به نحو مناسب تمیز شوند.

آیا استفاده از دندان‌های مصنوعی می‌تواند بر نحوه غذا خوردن و نوع مواد غذایی مصرفی تاثیر گذارد؟


هنگامی که استفاده از دندان‌های متحرک  برای اولین بار آغاز می‌شود، احتمالاً لازم است غذا خوردن با تکه‌های کوچک و مواد غذایی نرم شروع شود تا به تدریج فرد بتواند به استفاده دندان‌های مصنوعی عادت نماید. علاوه بر این لازم است فرد در این شرایط از مصرف برخی غذاهای سفت یا چسبنده خودداری کند. به هر حال با آشنا شدن تدریجی بیمار با دندان‌های مصنوعی، بیمار می‌بایست توانایی عادی غذا خوردن خود را به دست آورده و از رژیم غذایی معمول خود استفاده نماید.

آیا نیازی به استفاده از چسب مخصوص دندان مصنوعی برای نگه داشتن این دندان‌ها در دهان وجود دارد؟


تا زمان عادت کردن فرد به استفاده از دندان‌های مصنوعی، ممکن است برای وی از چسب مخصوص دندان مصنوعی یا سایر ابزارهای تثبیت‌کننده برای نگه داشتن دندان متحرک  در دهان استفاده شود. علاوه بر این معمولاً زمانی از این روش استفاده می‌شود که لثه‌های بیمار به مقدار زیاد تحلیل رفته باشند. به هر حال، دندان‌های مصنوعی که به خوبی در دهان قرار می‌گیرند، نیازی به استفاده از چسب مخصوص یا سایر ابزارهای نگه‌دارنده ندارند.

چه مدت یک بار لازم است با دندان‌پزشک در ارتباط با دندان‌های مصنوعی ملاقات شود؟


حتی زمانی که از دندان‌های مصنوعی کامل استفاده می‌شود، لازم است برنامه‌ریزی لازم برای ملاقات منظم با دندان‌پزشک برای انجام معاینات لازم و بررسی وضعیت سلامت دهان و دندان انجام شود. به این ترتیب می‌توان مطمئن شد دندان متحرک  به نحو مناسب در دهان بیمار قرار گرفته و مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

هزینه درمان با استفاده از دندان مصنوعی چقدر است؟


هزینه درمان با دندان مصنوعی به‌طور قابل توجه به فعالیت‌های مورد نیاز برای آماده‌سازی دهان بیمار، ساخت دندان مصنوعی و نیز نوع دندان متحرک  استفاده شده برای بیمار بستگی دارد. به این ترتیب دندان‌پزشک در هنگام تصمیم‌گیری برای نوع دندان مصنوعی مناسب اطلاعات لازم را در این رابطه در اختیار شما قرار خواهد داد. همچنین همواره ممکن است بخشی از هزینه دندان متحرک  توسط موسسات ارائه دهنده خدمات بیمه پرداخت شود. به همین دلیل بهتر است قبل از شروع درمان درباره این موضوع با موسسه ارائه دهنده خدمات بیمه صحبت و مشورت شود.Top of Form

دکتر سید احمد رضا هاشمی

https://www.drhashemi.com

مطب تخصصی کاشت ایمپلنت دندان و بازسازی استخوان فک

13 دیدگاه ‌ها

 • سلام
  خیر
  باید علت این احساس شما بررسی بشه
  پیشنهاد ویزیت رایگان دارم یه روز ساعت پنج
  ۰۲۱۲۲۲۲۵۲۵۱

 • سلام بنده ایمپلنت کردم بالا چهار تا پایین سه تا دست دندان متحرک گذاشتم واقعا سخته احساس میکنم فکر توان سنگینی دست دندانها را نداره آیا میتونم دست دندان ژله ای که انعطاف داره و سبک تره استفاده کنم

 • سلام خواهش میکنم یه اطلاع رسانی صحیح کمترین کاریه که میتونیم انجام بدیم سپاس از قدردانی شما

 • خیلی ازتون ممنونم . واقعا اطلاعات خوبی را در اختیارم گذاشتید

 • سلام بزرگوارین انجام وظیفه بوده در خدمت تون هستم
  موفق باشید

 • آقای استاد سیدهاشمی همسرم خانم بابایی چند سال است از ایمپیلنت که گذاشته اید بسیار راضی هست بخدا همیشه دعا گویتان هستم و شما و همسر محترم و مهربانتان را سیمین نفر از چهل نفر دعا گو هستم بخدا برای ما کار مهمی انجام دادین الهی خدا عمر با عزت بهتان دهد و روز قیامت سفید رو باشید الهی هر چی از خدا می خواهید بهتان بدهد آقا سید استاد بزرگ من محمد رضایی همسر افسانه بابایی نوکر شما هستم آبروی یک مجروح ۵۰درصد بنیاد را خریدید خدا ابرویت را بخرد فدات شوم

 • خیر فک عفونت میکنه

 • سلامت باشین

 • دندان مصنوعی رو میشه ثابت کرد که هیچوقت در نیاد

 • جناب آقای دکتر ممنون وسپاس بیکران از اطلاعاتی که در اختیار ماگذاشتید انشالله همیشه در پناه خدا صحیح وسالم باشید

 • سلام میتونیدولى کارمااىمپلنتھ

 • سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه

 • با سلام.من ۳۶ساله هستم.و کل دندانهام خراب شدن.البته ۵تا پایین مونده که اونها هم مشکل دارن.قسمت بالا حدود ۱۰تا از ریشه ها تو لثه موندن.و پایین هم۴تا ریشه تو لثه دارم.البته خیلیهاشون رو عصبکشی کردم…خواستم بپرسم میتونم با این شرایط دندان مصنوعی بزارم.از این ارزانها..تا بعدها که پول دستم اومد ایمپلنت بکنم..

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت − = 7

تماس با ما: